Czyszczące i lecznicze właściwości folii aluminiowej

Możliwości zastosowania folii aluminiowej nie ograniczają się do odgrzewania, pieczenia i przedłużania świeżości potraw. Poza kuchnią produkt wykorzystasz także na wiele innych sposobów. W poniższym wpisie znajdziesz proste metody użycia folii w celach czyszczących i leczniczych.

Mycie przypalonych naczyń

Folia aluminiowa przyda się do pozbycia się spalenizny. Jeśli przypadkowo przypalisz patelnię, garnek, naczynie żaroodporne lub ruszt grilla, wystarczy, że sięgniesz po folię aluminiową w formie kulki. Z pomocą takiego nietypowego czyścika sprawnie usuniesz zabrudzenia.

Czyszczenie srebra

Jeśli zależy Ci na tym, by srebrne przedmioty, sztućce i biżuteria odzyskały blask, również możesz skorzystać z czyszczących właściwości folii aluminiowej. Wyłóż nią miskę, wlej gorącą wodę i wsyp 5 łyżeczek soli kuchennej, a następnie umieść w misce srebro. Wyjmij przedmioty po upływie godziny i przetrzyj je ścierką. W ten szybki i niedrogi sposób odnowisz wygląd sztućców i biżuterii. Folię aluminiową nadającą się zarówno do wykorzystania kuchennego, jak i idealną do czyszczenia przedmiotów znajdziesz w sklepie online marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

Folia aluminiowa na stawy

Folia sprawdza się nie tylko w celach czyszczących, lecz także leczniczych. Osoby, którym doskwiera ból w stawie kolanowym, mogą posmarować kolano maścią przeciwbólową, a następnie owinąć je folią i bandażem. Dzięki folii aluminiowej lekarstwo znacznie szybciej się wchłonie i przyniesie ulgę.

Folia na ogrzanie stóp

Niektóre osoby miewają problem z rozgrzaniem stóp – odczuwają nieprzyjemny chłód w tej strefie i nie wiedzą, jak temu szybko zaradzić. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji będzie posmarowanie stóp kremem, a następnie owinięcie ich folią aluminiową i założenie skarpetek. Stopy rozgrzeją się już po upływie 30 minut.

Folia aluminiowa na oparzenie

Folia aluminiowa pomoże również w przypadku łagodnego poparzenia. Wystarczy posmarować bolące miejsce maścią, a następnie owinąć je folią, która przyspieszy działanie preparatu.

Folia na opuchnięte oczy

Mało znanym sposobem wykorzystania właściwości folii aluminiowej jest jej przyłożenie do opuchniętych powiek. Należy wyciąć dwa fragmenty folii o wielkości oczu, umieścić je na kilkanaście minut w zamrażarce, a następnie wyjąć i przyłożyć do opuchlizny.

Jak widać, nawet jeśli nie wykorzystujesz folii aluminiowej w kuchni, możesz mieć ją w domu i używać jej w celach leczniczych i czyszczących. Tym bardziej, że jest tanim, a zarazem wszechstronnym produktem.