Jak odstawić cukier?

Cukier to rodzaj uzależnienia, które niepostrzeżenie wdarło się w nasze życia nieświadomie. Sama substancja jest szkodliwa i uzależniająca, dlatego czym prędzej warto rozpocząć walkę o to, by odstawić cukier i jego pochodne, które jest szkodliwe.

Cukier jest w dużej liczbie produktów spożywczych. Ponadto cukier znajdziemy też w owocach i innych produktach. Warto zatem ograniczać jego spożycie. Jednak nie warto odcinać go od razu, ponieważ możesz to odchorować bólem głowy lub innym jakimś dolegliwościami. Wystarczy, że na początek przestaniesz słodzić kawę lub herbatę i odstawisz słodzone napoje. Kolejnym krokiem powinno być ograniczenie słodyczy. Pamiętaj, że często słodycze i ich jedzenie to też nawyk. Wystarczy kawa i już pojawia się ciasto.

Czy pyszne ciasto czekoladowe może nas uszczęśliwić?

Kiedy wchodzisz w takie schematy to utrwalasz swoje uzależnienie i schemat jedzenia słodyczy. Również złe jest to, że sięgamy po słodycze, kiedy mamy trudny czas i poprawiamy sobie humor jedzeniem słodyczy. Warto się nad tym zastanowić i świadomiej podejmować decyzje.

One Comment on “Jak odstawić cukier?”

Dodaj komentarz