Jak wybierać batony proteinowe?

Zdrowe słodycze często są znacznie smaczniejsze od słodyczy „zwyczajnych” i zarazem zupełnie niezdrowych. Nie wierzysz? W takim razie pewnie jeszcze nigdy nie próbowałeś smakowego batona proteinowego. Producentom udało się osiągnąć istną perfekcję w kontekście produkcji nieprzetworzonych i wartościowych przekąsek dedykowanych sportowcom. Ale nawet jeśli nie ćwiczysz za dużo, wolno ci kupować zdrowe batony ze sklepu. Na pewno będzie to lepsza opcja od klasycznej czekolady z cukrem, tłuszczem trans i innymi szkodliwymi dodatkami.

Batony proteinowe możesz kupić już dosłownie wszędzie. Znajdziesz je i w specjalistycznych sklepach z suplementami i produktami kierowanymi do sportowców, i w dużych marketach, i w dyskontach, a czasem nawet na stacjach benzynowych. Nie znajdziesz już żadnej wymówki do tego, by wciąż sięgać po przetworzone słodycze. Koniecznie zastąp je ich zdrowszymi wersjami. Nawet gdy nagle dopadnie cię wilczy głód, zawsze możesz wybrać lepszą opcję i postawić właśnie na takiego batona proteinowego.

Jak zrobić Snickersa w domu?

Jednakże nie wszystkie batony proteinowe to zupełnie zdrowe batony. Zawsze sprawdzaj zatem ich składy oraz rozkłady makroskładników. W dobrym i porządnym batonie proteinowym powinieneś znaleźć przynajmniej 20 g czystego białka. Jeśli jest go mniej, oznacza to, że ktoś tu próbuje kogoś oszukać, co niestety często się zdarza. Podstawą każdego batona proteinowego są występujące w nazwie proteiny, jednakże mimo tego powinien on także dostarczyć do twojego organizmu inne wartościowe składniki. Przyda ci się na pewno błonnik oraz odrobina węglowodanów. Taki baton świetnie zastąpi drugie śniadanie lub przekąskę jedzoną między obiadem a kolacją.

Ze wszystkim można jednak łatwo przesadzić, jeśli nie zna się umiaru. Nie możesz więc pozwolić sobie na to, by zdrowe słodycze stały się głównym elementem twojej diety. Traktuj je jako dodatki. Nie jedz też ich codziennie, bo szybko przyzwyczaisz się do ich słodkiego smaku i będziesz chciał coraz więcej i więcej. Po zdrowe batony ze sklepu sięgaj wyłącznie wtedy, gdy nie masz innej opcji. Przy takim zastosowaniu na pewno ci one nie zaszkodzą.

One Comment on “Jak wybierać batony proteinowe?”

Dodaj komentarz