Najlepsze słodycze na Wielkanoc

Słodycze to przysmaki, których obecność na stole ucieszy niejedną osobę podczas świąt. Uwielbiają je przecież nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych! Podanie ich w pomysłowy sposób na pewno sprawi, że na niejednej twarzy zagości uśmiech. Dowiedz się, jak to zrobić!

Słodycze świąteczne – nie tylko dla dzieci!

Półki sklepowe zaczynają obfitować w słodycze już kilka tygodni przed świętami. Wybór jest bardzo szeroki, więc nie zawsze wiemy, które z nich przydadzą się najbardziej.

Najbardziej klasycznym wyborem są oczywiście czekoladowe zajączki. Ten kultowy przysmak o charakterystycznym kształcie nie tylko dobrze wygląda, ale może również wyśmienicie smakować. Świetnie sprawdzi się w roli prezentu dla młodszych dzieci przepadających za zwierzakami. To idealny podarunek dla wielbicieli królików!

Do popularnych słodyczy należą też czekoladowe jajka. Ich kształt od razu przywodzi na myśl symbol Wielkanocy. Świetnym pomysłem będzie pochowanie części z nich w domu lub w ogrodzie, aby najmłodsi członkowie rodziny mogli bawić się w ich poszukiwanie! Taka gra sprawi dzieciom dużo frajdy, zwłaszcza, że jej częścią są pyszne nagrody. Warto jednak pamiętać, gdzie ukryliśmy fanty, aby żaden z nich się nie zgubił!

Dorosłym polecamy z kolei zakup zestawu pralin lub czekoladek. Osłodzą czas wspólnych rozmów przy herbacie i kawie. Wiele z nich posiada też piękny wygląd, który nacieszy oczy nie tylko łasuchów.

Jak przygotować kosz ze słodyczami?

Przygotowanie pięknego kosza ze słodyczami nie jest trudne, a może pozwolić nam na stworzenie idealnej wielkanocnej atmosfery. Jeśli organizujesz obchody świąt w swoim domu, to będzie on stanowił świetną dekorację jadalni lub salonu. To jednak nie wszystko – tego typu kosz to też świetny podarunek dla gospodarza, jeśli występować będziesz w roli gościa. Jak go przygotować?

Zacząć należy od wyboru samego kosza. Ze świętami Wielkanocnymi najbardziej kojarzy się ten wiklinowy. Jest lekki i wygląda bardzo ładnie – z pewnością spodoba się każdemu, kto ceni sobie tradycję. Można zdecydować się również na kosz plastikowy, jednak nie posiada on tak klimatycznej estetyki. Co więcej, plastik niskiej jakości trudniej jest wykorzystać ponownie, w przeciwieństwie do wikliny.

Kosz ze słodyczami ozdobić można na wiele sposobów. Wielkanoc to początek wiosny, do czego nawiązać można w jego wyglądzie. Między przysmakami świetnie wyglądać będą np. gałązki bazi lub doniczka z kwiatami. Krokusy, szafirki i hiacynty urozmaicą wygląd całej kompozycji poprzez dodanie jej życia i kolorów.

Dobrym pomysłem jest też ozdobienie rączki koszyczka ze słodyczami. Można wykorzystać do tego np. kolorowe kokardy. Można stworzyć je w domowym zaciszu, a wystarczy nam do tego jedynie wstążka i zwinne palce. Warto jest poświęcić te kilka chwil, aby nasz koszyk zyskał nowy blask!

Sprezentowanie najbliższym pysznych słodyczy na pewno sprawi, że zapamiętają tegoroczną Wielkanoc w pozytywny sposób. Czy wiesz już, jakie wyśmienite podarunki im wręczysz?